AF Bus

Jak zaplanować wyjazd do Niemiec?

Niemcy, jako nasi sąsiedzi, są często odwiedzanym krajem przez Polaków. Najczęściej związane jest to z celami wyłącznie turystycznymi, jednakże nasi rodacy równie chętnie wybierają się do tego kraju w celach zarobkowych. Jak wiadomo, każdy z tych wyjazdów wymaga właściwego przygotowania się i załatwienia pewnych formalności.

Co należy wiedzieć wyjeżdżając do Niemiec?

przewozy osob do Niemiec

Niezależnie od tego, jaki jest konkretny powód oraz kierunek jazdy - istnieje kilka podstawowych kwestii, które koniecznie należy wykonać. Zanim zabierzemy się za pakowanie, ustalanie terminu wyjazdu itp., należy wybrać odpowiedni przewoźnik. Możliwości jest wiele, ale najtańszym i zarazem komfortowym wyborem są busy, które oferują przewóz osób do Niemiec z danych miast na terenie Polski. W tym celu, aby wybrać właściwą firmę, należy kierować się ilością kierowców, czasem podróży, wyglądem busów oraz opinią osób, które już skorzystały z danego przewoźnika. To pozwoli na w pełni bezpieczny oraz komfortowy przejazd do Niemiec. Jeśli ta kwestia zostanie rozwiązana, czas na przejście do kolejnego punktu. Przed wyjazdem, warto spisać najważniejsze adresy oraz numery telefonu, chociażby do polskiej ambasady i do innych istotnych instytucji na terenie sąsiedniego kraju. To zdecydowanie ułatwi funkcjonowanie podczas możliwych kryzysowych sytuacji.

Niezbędne do przekroczenia granicy dokumenty

przewozy do Niemiec

Swobodne przekroczenie granicy Polsko-Niemieckiej wiąże się z posiadaniem dokumentu tożsamości, czyli dowodu osobistego lub paszportu. Należy pamiętać, że każdy z tych dokumentów musi być w bardzo dobrym stanie technicznym oraz ważny przez co najmniej kwartał. Ze względu na członkostwo w Unii Europejskiej nie musimy martwić się ani o wizę, ani o zezwolenie na pobyt. Żadnym dodatkowym warunkom nie podlega 3-miesięczne przebywanie w tym kraju. Prawo do dłuższego pobytu mają osoby zatrudnione, poszukujące zatrudnienia lub osoby, które otrzymały prawo do stałego pobytu. Przewozy do Niemiec wiążą się również z posiadaniem innych dokumentów, które będą szczególnie istotne dla osób przyjeżdżających w celach zarobkowych. Tutaj wyróżnić można przede wszystkim: zaświadczenie o niekaralności, dokumenty świadczące i kwalifikacjach i wykształceniu, oryginał aktu urodzenia oraz książeczkę szczepień.

Warto wykonać najsprawniejszą organizację całego wyjazdu, aby móc być przygotowanym na każdą ewentualność - począwszy od wybrania bezpiecznego przewoźnika, a skończywszy na zakwaterowaniu w sąsiednim kraju. Dzięki temu pobyt w Niemczech będzie znacznie przyjemniejszy, a my ze spokojną głową będziemy mogli zająć się bieżącymi sprawami.