AF Bus

Jak wybrać dobrego przewoźnika do Niemiec?

Coraz więcej osób podróżuje za granicę w celach zarobkowych. Mimo że Niemcy to zachodni sąsiedzi Polski, wiele osób musi przejechać setki kilometrów, aby dostać się do miejsca docelowego. Decydując się na odpowiedniego przewoźnika trzeba więc zadbać, aby podróż przebiegała w sposób bezpieczny i komfortowy. Wybór firm transportowych oferujących takie usługi jest duży, przez co nie należy do najłatwiejszych. Większość firm chwali się swoją niezawodnością, bezpieczeństwem i niskimi cenami. Tylko jak odróżnić puste przechwałki od prawdziwej jakości? W poniższym artykule podpowiadamy, na jakie elementy zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji o wyborze przewoźnika.

Wiek i sprawność pojazdów

busy do niemiec z gorzowa wlkp

To, w jakim stanie jest bus, decydować będzie nie tylko o wygodzie w trakcie podróży, ale także o jej bezpieczeństwie. Przewoźnik, któremu zależy na komforcie pasażerów, powinien regularnie inwestować we flotę. Wysłużone już pojazdy, których stan techniczny budzi obawy, nie powinny poruszać się na tak długich trasach. Tylko w jaki sposób można zweryfikować stan pojazdów oferowanych przez przewoźnika? Na początek warto przyjrzeć się udostępnionym zdjęciom przedstawiającym busy. Miłym ukłonem przewoźnika w kierunku ewentualnych pasażerów jest umieszczanie fotografii na stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Na forach internetowych i fanpage’ach klienci zamieszczają nierzadko opinie. Mogą być one dobrym źródłem informacji i pozwolić na szybkie wyłapanie ewentualnych niedogodności. Oczywiście nie wszystkie z nich są rzetelne, jednak jeśli większość komentarzy zwraca uwagę na podobne nieprawidłowości, to może oznaczać, że warto poszukać innego przewoźnika. Ważne jest też sprawdzenie, czy bus posiada wszystkie ważne badania techniczne. Bez nich bezpieczny transport nie jest możliwy. Można w tym celu dla pewności poprosić przewoźnika o okazanie adekwatnych dokumentów. Oprócz tak oczywistego warunku, jakim jest bezpieczeństwo, ważny z punktu widzenia pasażera jest komfort przejazdu. Co więc warto sprawdzić? Wyposażenie pojazdu w klimatyzację powinno być obecnie standardem. Jest to szczególnie ważne latem w trakcie upałów. Transport pasażerów w takich warunkach byłby nie lada utrapieniem, gdyby nie sprawnie działająca klimatyzacja. Ze względu na czas trwania przejazdu i ograniczony czas na postoje, dobrze jeśli pojazd wyposażony jest w toaletę. Dodatkowymi atutami będzie ekran do wyświetlania filmów i barek umożliwiający zakup ciepłego napoju.

Doświadczeni kierowcy

bus do niemiec

W parze ze sprawnością pojazdów powinno iść doświadczenie kierowców. To właśnie oni w dużej mierze odpowiadają za bezpieczne dotarcie do miejsca docelowego. Dobry przewoźnik nie będzie miał w tym obszarze nic do ukrycia i bez problemu podzieli się wszystkimi istotnymi informacjami. Oprócz odpowiednich kwalifikacji i odbytych szkoleń nie bez znaczenia są także umiejętności miękkie kierowców. W tym zawodzie liczy się duża odporność na sytuacje stresowe i umiejętność skoncentrowania się tylko na prowadzeniu pojazdu. Dużą zaletą w przypadku przewozów zagranicznych jest znajomość języka obcego. Młody kierowca wcale nie musi oznaczać, że ma on małe doświadczenie. Dobrze przeszkolona, ale młoda kadra, może okazać się w wielu przypadkach zaletą.

Dobra firma przewozowa powinna być przede wszystkim transparentna. Jeśli przedstawiciel przewoźnika unika odpowiedzi na pytanie lub reaguje na nie negatywnie, powinno to wzbudzić czujność - być może ma coś do ukrycia. Oprócz wyżej wymienionych czynników przewoźnik powinien oczywiście posiadać licencję na przewóz osób. Nie warto korzystać z usług osób, które takich zezwoleń nie posiadają. Wyjazdy do zachodnich sąsiadów cieszą się coraz większą popularnością, dlatego w odpowiedzi na to pojawia się coraz więcej ofert przewozów. Warto jeszcze przed wyjazdem upewnić się co do wszelkich szczegółów, aby nie narazić się na rozczarowanie.